Zadzwoń 570 943 392

Dofinansowania dla przedsiębiorstw – wykorzystanie OZE

17 stycznia 2018

31 stycznia rozpocznie się nabór zgłoszeń w ramach ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trzeciego konkurs w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Działania 1.2 „Promowanie efektywności energetycznej i korzystania z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach".

Budżet ze środków Funduszu Spójności wynosi 100 mln zł. Maksymalny udział dofinansowania w postaci pomocy zwrotnej (wraz z możliwością uzyskania premii inwestycyjnej) nie może przekroczyć 75%. Przy czym pomoc zwrotna to oprocentowane zwrotne dofinansowanie z możliwością umorzenia spłat części kapitału tej pomocy (tj. przyznania premii inwestycyjnej), którego wysokość uzależniona jest od osiągnięcia zakładanego efektu (zmniejszenia zużycia energii) w wysokości od 5% do 15% wysokości wydatków kwalifikowanych.

Dofinansowanie może być udzielone jedynie dużym przedsiębiorstwom lub podmiotom będącymi dostawcami usług energetycznych.

Wsparcie mogą uzyskać przedsięwzięcia wynikające z przeprowadzonego audytu energetycznego przedsiębiorstwa, mające na celu poprawę efektywności energetycznej, a także zmierzające ku temu zmiany technologiczne w istniejących obiektach, instalacjach i urządzeniach technicznych. Chodzi m.in. o budowę lub przebudowę lokalnych źródeł ciepła (w tym wymianę źródła na instalację fotowoltaiczną).

NFOŚiGW będzie przyjmował wnioski od 31 stycznia do 30 marca 2018 r.

Więcej informacji na stronie Funduszu.

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.