Zadzwoń 570 943 392

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21 stycznia 2021

Od 7 grudnia 2020 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Nadal czekamy na uruchomienie nowej edycji programu Mój Prąd. Na dzisiaj słyszymy jedynie, że Mój Prąd w nowym wydaniu zostanie uruchomiony prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2021 roku. Nie znane są jednak jeszcze zasady na jakich dotacje mają być przyznawane

Nadal jednak można otrzymać 5000 zł dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10 kW w ramach programu Czyste Powietrze, warunkiem jest wymiana starego pieca węglowego.

Dotacje do mikroinstalacji PV w programie Czyste Powietrze

W obecnej wersji programu Czyste Powietrze, która funkcjonuje od połowy maja 2020 roku, istnieje możliwość uzyskania dotacji na mikroinstalację PV, na takich samych zasadach jak w programie Mój Prąd. Inwestor może otrzymać do 5000 zł dofinansowania na instalację o mocy od 2 kW do 10 kW nie więcej niż 50% wartości inwestycji. Aby otrzymać dotację na mikroinstalację fotowoltaiczną w ramach Czystego Powietrza, należy zlikwidować źródła ciepła na paliwo stałe oraz zamontować nowego źródła ciepła.

 

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.

Dotacje do fotowoltaiki w gminie Świecie

23.02.2020 – Gmina Świecie planuje pozyskać finansowanie na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Dofinansowaniu mają podlegać mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.