Zadzwoń 570 943 392

Zaproszenie do wypełnienia ankiet nt. OZE w gminie Ciasna

9 listopada 2017

Gmina Ciasna, woj. śląskie, zaprasza do wypełnienia ankiety „Montaż instalacji OZE i wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych w Gminie Ciasna”

Celem projektu będzie ograniczenie emisji zanieczyszczeń i zwiększenie udziału energii z odnawialnych źródeł w budynkach jednorodzinnych.
W ramach projektu planowane jest dofinansowanie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych, a także wymiana źródła ciepła na źródło zasilane gazem lub biomasą (np. pelety, kotły do zgazowania drewna).

Osoby zainteresowane dotacjami na montaż instalacji OZE i/lub wymianę źródła ciepła (starych kotłów/pieców) proszone są o wypełnienie ankiety.
Dofinansowanie będzie wynosić do 85% kosztów inwestycji.

Termin składania ankiet: 25.11.2017 r.

Więcej informacji na stronie gminy.

Zobacz listę wszystkich dotacji

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.