Zadzwoń 570 943 392

Mój prąd – 5.000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznej

7 sierpnia 2019

W ramach programu „Mój prąd” osoby fizyczne mają otrzymać dotacje w wysokości do 50% wartości instalacji fotowoltaicznej, nie więcej jednak niż 5.000 zł. Program obejmie instalacje o mocach od 2 do 10 kW.

Dotacja ma być wypłacana na podstawie:

1. wniosku o dofinansowanie,
2. faktur za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej,
3. potwierdzenia opłacenia faktury (powinno mieć datę 23 lipca lub późniejszą),
4. potwierdzenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci, czyli montażu licznika dwukierunkowego.

Aby otrzymać dotację, projekt nie może zostać zakończony przed ogłoszeniem naboru. Zakończeniem jest wymiana licznika na dwukierunkowy. Projekt musi być zakończony w chwili składania wniosku o dofinansowanie, czyli montaż instalacji fotowoltaicznej musi być zakończony, licznik wymieniony na dwukierunkowy oraz podpisana umowa z dystrybutorem energii.

Rozpoczęcie naboru jest planowane na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Oznacza to, że można już dzisiaj montować panele PV na swoim dachu, natomiast wniosek o dotację wysłać we wrześniu.

Dotacja w ramach programu „Mój prąd” będzie mogła być łączona z ulgą termomodernizacyjną, dzięki której można odpisać koszt fotowoltaiki od podatku dochodowego (do wysokości 53 tys. zł).

Więcej na temat programu Mój Prąd – pytania i odpowiedzi.

 

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.