Zadzwoń 570 943 392

Dotacje do fotowoltaiki w zachodniopomorskim

7 grudnia 2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Szczecinie wznowił program naboru wniosków w ramach którego będzie można uzyskać dotacje do zakupu odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych.

Wnioski można składać do 28 czerwca 2019 r lub do wyczerpania środków.

W przypadku instalacji fotowoltaicznych, można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 20% wartości udzielonej pożyczki. Warunkiem jest terminowa spłata rat pożyczki, okres spłaty wynoszący minimum 5 lat, terminowe zakończenie realizacji montażu fotowoltaiki oraz osiągnięcie efektu ekologicznego.

Kwota udzielonej pożyczki może wynieść do 100% wartości inwestycji, a oprocentowanie jest stałe i wynosi 2% w skali roku.

Z programu dotacji do fotowoltaiki mogą skorzystać osoby fizyczne zameldowane na terenie na terenie województwa zachodniopomorskiego z wyłączeniem domów, które kwalifikują się do finansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

Więcej informacji na temat programu na stronie WFOŚiGW w Szczecinie.

 

 

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.