Zadzwoń 570 943 392

Dotacje do fotowoltaiki w gminach Lipusz i Nowa Karczma

29 listopada 2018

W gminach Lipusz i Nowa Karczma w woj. pomorskim, uruchomiony został dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach projektu „Budowa odnawialnych źródeł energii w gminie Lipusz i gminie Nowa Karczma” w ramach którego mieszkańcy będą mogli uzyskać dotacje do montażu paneli fotowoltaicznych.

O dotacje na fotowoltaikę mogą się ubiegać mieszkańcy obu gmin którzy złożą kompletny wniosek bez braków formalnych oraz spełniają wymogi zawarte w regulaminie naboru uzupełniającego, tzn:

– dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych obejmuje budynki które zostały oddane do użytku i zamieszkałe do 30.06.2017r,

– wkład własny, który wynosi 15% kosztów netto instalacji fotowoltaicznej plus podatek VAT, wpłacony zostanie w dwóch ratach, z czego pierwsza rata wynosząca 1000 zł zostanie wpłacona w ciągu 14 dni od podpisania umowy, druga rata zostanie wpłacona w terminie 14 dni od dnia wyrażenia przez wykonawcę gotowości do podjęcia montażu paneli fotowoltaicznych,

– szacunkowa wartość instalacji nie może przekroczyć kwoty 20 tysięcy złotych.

Wnioski o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej można składać w urzędzie gminy do 14 grudnia 2018 roku.

Ankiety oraz deklaracje mieszkańców o dofinansowanie będą rozpatrywane według kolejności ich składania i umieszczane na liście podstawowej uczestników projektu.

Osoby, które złożą ankietę oraz deklarację o dotacje na fotowoltaikę po uzupełnieniu listy podstawowej zostaną pisane na listę rezerwową.

Więcej informacji na stronie www gminy Nowa Karczma

 

 

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.