Zadzwoń 570 943 392

Dotacje do instalacji fotowoltaicznych w Rudzie Śląskiej

18 października 2018

Ruda Śląska planuje pozyskać dotację unijną w celu sfinansowania montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w tym instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta. Wnioskowana kwota to około 3,5 miliona złotych.

W związku z tym od 17 października uruchomiono nabór wniosków dla osób zainteresowanych udziałem w programie. Wnioski można składać do końca listopada.

Dofinansowanie będzie można uzyskać dla następujących OZE:

– instalacje fotowoltaiczne,

– powietrzne pompy ciepła,

– kolektory słoneczne.

Mieszkańcy, którzy zostaną zakwalifikowani do programu dotacji do OZE zapłacą 15% wartości netto całej instalacji oraz podatek VAT wynoszący 8% w przypadku montażu na budynku mieszkalnym oraz 23% w przypadku montażu na budynku gospodarczym lub gruncie.

Wnioski udziału w programie dostępne są na stronie www miasta Ruda Śląska.

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.