Zadzwoń 570 943 392

Eko Gminy montaż instalacji OZE w dorzeczu rzek Barycz i Bystrzyca

2 listopada 2017

Gminy Głuszyca, Niechlów i Nowa Ruda w woj. dolnośląskim uzyskały dofinansowanie na montaż instalacji do wytwarzania odnawialnej energii cieplnej i elektrycznej w gospodarstwach domowych.
W ramach projektu mieszkańcy będą mogli zainstalować w swoich gospodarstwach domowych m. in. panele fotowoltaiczne o mocy 3 kW i 5 kW, pompy ciepła oraz kotły na biomasę.
Pierwszeństwo udziału w programie mają osoby, które zgłosiły swoje wstępne deklaracje w listopadzie zeszłego roku. Ze względu na to, że część osób się z nich wycofała, istnieje jeszcze szansa dołączenia do projektu.
Przyznane dofinansowanie stanowi 85% kosztów całkowitych inwestycji.
Termin składania zgłoszeń: do dnia 9 listopada 2017 r.

Więcej informacji na stronach gminy Głuszyca, Nielchów oraz Nowa Ruda.

Zobacz listę wszystkich dotacji

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.