Zadzwoń 570 943 392

CBOS: połowa Polaków popiera rozwój Odnawialnych Źródeł Energii

17 marca 2016

Połowa Polaków zdecydowanie opowiada się za polityką energetyczną skupiającą się na rozwoju odnawialnych źródeł energii – wynika z badania CBOS. Zaledwie 5 proc. badanych uważa, że powinniśmy postawić na źródła nieodnawialne.

Odnosząc się do strategii, jaką Polska powinna przyjąć na nadchodzące 15 lat w zakresie rozwoju elektroenergetyki, aż 89 proc. badanych podziela pogląd (z czego ponad połowa zdecydowany), że w tym czasie konieczny jest znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej z OZE. Pomysłowi oparcia polskiej elektroenergetyki na węglu kamiennym i brunatnym sprzeciwia się niespełna jedna trzecia badanych.

W porównaniu do wyników badania ze stycznia 2015 r. o 8 punktów procentowych zwiększyło się poparcie dla nastawienia polityki energetycznej na źródła odnawialne.

Inne aktualności

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Mój Prąd 3.0

1 lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd.
28.03.2021 – Dotychczasowa formuła zostanie uzupełniona o dodatkowe elementy, które pozwolą konsumować więcej energii elektrycznej bezpośrednio przez prosumentów.
Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r.

Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć panele fotowoltaiczne od podatku

2.02.2021 – Składając rozliczenie PIT za 2020 r. możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej. Kto może skorzystać z ulgi?
Przykład odliczenia ulgi termomodernizacyjnej od podatku dochodowego

Dotacje do fotowoltaiki. Gdzie można zdobyć 5.000 zł

21.01.2021 – Od 7 grudnia 2020 roku NFOŚiGW przestał przyjmować wnioski do programu Mój Prąd. Budżet programu w wysokości 1 miliarda złotych się wyczerpał. Program Mój Prąd to jednak nie jedyne źródło dotacji. Gdzie można jeszcze uzyskać dofinansowanie do instalacji PV?

Zmiany w programie Czyste Powietrze – dopłaty do fotowoltaiki

14.05.2020 – Od jutra, 15 maja 2020 r,ulegają zmianie zasady w programie Czyste Powietrze, które pozwalają łączyć dotacje z programu Czyste Powietrze ze wsparciem otrzymywanym z innych programów, np. gminnych czy unijnych. Będzie można uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej w wysokości 50% wartości inwestycji.