Zadzwoń 570 943 392

Inwestycja w fotowoltaikę da Ci nawet kilkanaście procent zysku rocznie

Masz wolne środki i nie wiesz w co je zainwestować? Oto sprawdzone rozwiązanie.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dobrze nasłonecznionym dachu zwraca się po około 7 - 8 latach, a zyskowność przekracza 10% rocznie. Dla porównania, najlepsze lokaty bankowe są oferowane obecnie z oprocentowaniem maksymalnie 3% rocznie brutto (czyli 2,43% netto - podatek Belki).

Inwestycje w akcje na warszawskiej giełdzie są również znacznie mniej opłacalne niż fotowoltaika. WIG (Warszawski Indeks Giełdowy) 2 października 2007 roku wynosił niecałe 61'200 punktów, a 25 września 2017 wzrósł do niespełna 63'900 punktów, czyli w ciągu 10 lat zwyżkował o zaledwie 4,4%.

Zamontuj instalację fotowoltaiczną na dachu swojego domu, garażu czy na działce i pozwól aby produkowała prąd, dzięki czemu zmniejszysz rachunki za prąd prawie do zera (zwykle o ok. 90%) i będziesz zarabiał na energii ze słońca. Bez wysiłku. Codziennie. Z czasem coraz więcej, ponieważ ceny prądu nie stoją w miejscu. A z każdą podwyżką cen prądu Twoje zyski będą również rosnąć.

Instalacje fotowoltaiczne nie wymagają przeglądów ani konserwacji. Panele fotowoltaiczne posiadają 25 lat gwarancji na moc.

Skontaktuj się z nami a powiemy Ci ile możesz zarobić dzięki fotowoltaice. Nasz przedstawiciel regionalny przyjedzie na spotkanie i przygotuje bezpłatną wycenę inwestycji.

Skąd takie zyski?

Przeciętnej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kW wyprodukuje ok. 5.000 kWh energii elektrycznej rocznie. 5.000 kWh przy cenie 0,6 zł/kWh daje oszczędności w wysokości 3.000 zł rocznie.

Cena takiej instalacji to ok. 23.000 zł, co oznacza 13% zysku rocznie. Ponieważ część energii elektrycznej jest wysyłana do sieci publicznej a następnie odbieramy 80%, tego co wcześniej wysłaliśmy, w praktyce zysk będzie nieco mniejszy, ale różnica nie będzie znacząca. O ile zysk może być mniejszy dowiesz się tutaj: bilansowanie energii z fotowoltaiki.

W przypadku instalacji o większej mocy, zysk będzie jeszcze większy, ponieważ cena mocy 1 kW będzie niższa (czym większa instalacja tym niższy koszt jednostkowy).

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07