Zadzwoń 570 943 392

Moduły fotowoltaiczne Hanwha Q-Cells

Panele fotowoltaiczne Q-Cells. Co je wyróżnia?

Autor: Ryszard

Utworzony: 2 marca 2018

Dlaczego warto wybrać moduły fotowoltaiczne Q-Cells

Firma Hanwha Q CELLS jest jednym z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Zdolności produkcyjne ich zakładów wynoszą 6,8 GW rocznie (dla porównania, w Polsce do końca 2016 roku zamontowano ok 200 MW mocy w fotowoltaice).

Hanwha Q-Cells jest zaliczana do grupy tzw. Tier 1, co oznacza wysoką jakość produktów oraz zasobność finansową firmy (uwiarygadniającą wieloletnie gwarancje na panele). Moduły Q-Cells posiadają 12-letnią gwarancję na usterki mechaniczne (większość paneli na rynku posiada 10 lat gwarancji) oraz 25-letnią liniową gwarancję na moc.

Oprócz tego, Q-Cells jest największym na świecie producentem ogniw fotowoltaicznych, czyli głównego elementu wchodzącego w skład panelu fotowoltaicznego.

Moduły Q-Cells uzyskują ponadprzeciętną sprawność, co świadczy zarówno o ich jakości jak i tym, że na mniejszej powierzchni dachu można uzyskać taką samą moc jak w przypadku paneli o niższej sprawności.

Historia firmy

Hanwha Group powstała w Korei Południowej jako Hanwha Explosives INC. w roku 1952 i bardzo szybko rozrosła się do międzynarodowej korporacji. W 2012 roku przejęli bankrutującą niemiecką firmę Q Cells wraz z fabrykami wytwarzającymi moduły fotowoltaiczne w Niemczech i w Malezji.

Dział R&D w Niemczech

Centrala działu badawczo-rozwojowego firmy znajduje się w Niemczech. Firma informuje, że pracuje tam ponad 200 specjalistów zajmujących się poprawą wzornictwa oraz produkcji modułów fotowoltaicznych. Sama produkcja paneli została przeniesiona do Malezji.

Hanwha Q CELLS posiada również trzy inne centra badawczo-rozwojowe na świecie, które są zlokalizowane w Malezji, Korei oraz Chinach.

Dlaczego warto montować panele fotowoltaiczne producentów z grupy Tier 1

Cena jest ważnym kryterium, gdy trzeba wybrać odpowiednie moduły fotowoltaiczne, jednak to ich jakość rozstrzyga o tym, czy dokonujemy inwestycji w fotowoltaikę, czy popełniamy kosztowny błąd.

panel fotowoltaiczny q-cells

Producenci z grupy Tier 1 stanowią ok. 2% wszystkich wytwórców modułów fotowoltaicznych (pozostali są zaliczani do Tier 2 oraz Tier 3). Stosują zintegrowany system produkcji, tzn. kontrolują każdy etap procesu wytwórczego, inwestują znaczne środki w badania i rozwój a ich systemy produkcyjne są w całości (albo prawie w całości) zautomatyzowane, dzięki czemu radykalnie zmniejsza się ryzyko błędu. Ponadto mają wiele lat doświadczenia w produkcji modułów fotowoltaicznych.

Do produkcji ogniw fotowoltaicznych stosują najwyższej jakości krzem, a czym wyższej jakości krzem tym wyższa wydajność oraz dłuższy czas życia produktu.

Producenci z grupy Tier 3, którzy stanowią ok 90% rynku, nie produkują ogniw fotowoltaicznych, ani nie inwestują w badania i rozwój. Ich linie produkcyjne są manualne, przez co mogą mieć problemy z jakością.

panel fotowoltaiczny q-cells

Q-Cells produkuje ogniwa fotowoltaiczne najwyższej jakości i jest ich największym wytwórcą na świecie.

Panele fotowoltaiczne Q-Cells: linia produktowa

Q.PEAK DUO

panel fotowoltaiczny q-cells q.peak

Moc nominalna: 315 - 330 Wp

Sprawność: do 19,9%

Gwarancja:

- minimum 98% mocy nominalnej w pierwszym roku. W kolejnych latach maksymalna degradacja 0,54% rocznie

- minimum 93,1% mocy nominalnej w 10-tym roku. Przynajmniej 85% mocy nominalnej po 25 latach.

Q-Cells opracował technologię Q.ANTUM w celu uzyskania maksymalnej sprawności konwencjonalnych modułów fotowoltaicznych. Tylna powierzchnia ogniw fotowoltaicznych Q.ANTUM jest pokrywana specjalną nano-powłoką, która funkcjonuje podobnie do zwykłego lustra. Promienie słoneczne, które w innych warunkach nie byłyby wykorzystane są odbijane i przechodzą ponownie przez ogniwo generując więcej energii elektrycznej (PERC - Passivated Emitter Rear Cell).

Panele Q.PEAK DUO-G5 wykorzystują technologię Q.ANTUM DUO, która umożliwia uzyskiwanie szczególnie wysokich sprawności na niewielkiej powierzchni. Dodatkowo posiadają 6 bus-barów (szynowodów) zamiast 4, tym samym dodatkowo poprawiając wydajność modułów zarówno w dni bezchmurne jak i zachmurzone.

panel fotowoltaiczny q-cells q.peak

Technologia Q.ANTUM w modułach Q-Cells

Pobierz kartę produktu: Q.PEAK_DUO.

Q.PEAK

Moduły monokrystaliczne Q.PEAK o mocy do 305 W, to jedne z najmocniejszych paneli w kategorii paneli składających się z 60 ogniw fotowoltaicznych. 12 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat liniowej gwarancji na moc.

Kraj produkcji: Chiny, Korea Południowa, Malezja.

Pobierz kartę produktu: QPEAK.

Q.PLUS

Moduły polikrystaliczne Q.PLUS o mocy do 285W. Będą pracować z dobrą wydajnością w większości warunków atmosferycznych. 12 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat liniowej gwarancji na moc.

Kraj produkcji: Chiny, Korea Południowa, Malezja.

Pobierz kartę produktu: Q.PLUS.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07