Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Raciborzu

Fotowoltaika Racibórz:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Raciborzu

fotowoltaika Racibórz

W Raciborzu jest korzystne usłonecznienie, tzn. jest dużo godzin słonecznych w ciągu roku, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna może wydajnie pracować. Na podstawie statystyk z bazy danych na stronie PVGIS, wynika, iż w Raciborzu można wyprodukować 975 kWh z instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 kW.

Posiadając system fotowoltaiczny o mocy 3 kW, można w ciągu roku wyprodukować 2.925 kWh. Przy stawce za prąd w wysokości 0,50 zł / kWh, oszczędzamy rocznie na rachunkach za prąd 1.462 zł. W Polsce nie mamy jednak pełnego bilansowania energii wysłanej do sieci, dlatego w praktyce oszczędności będą nieco mniejsze.

Dowiedz się co to jest bilansowanie energii elektrycznej.

W Raciborzu można składać wnioski o dofinansowanie w ramach projektu „Wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz – projekt grantowy”.

Można uzyskać dotację w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych dla instalacji o mocy od 2 do 7 kW, nie więcej jednak niż 20.000 zł brutto.

Nabór wniosków będzie się odbywał od 22 stycznia do 20 lutego 2018 r.

Zapraszamy do współpracy w celu uzyskania dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej. Nasi regionalni przedstawiciele przyjadą do Państwa i przygotują bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07