Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Olsztynie

Fotowoltaika Olsztyn:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Olsztynie

fotowoltaika Olsztyn, Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda, Świątki

Olsztyn posiada dobre warunki dla fotowoltaiki, cechuje się wysokim usłonecznieniem i dużą ilością godzin słonecznych. Na podstawie statystyk z bazy danych na stronie PVGIS, wynika, iż w Olsztynie można wyprodukować 967 kWh z instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 kW.

Posiadając system fotowoltaiczny o mocy 3 kW, można w ciągu roku wyprodukować 2.901 kWh. Przy stawce za prąd w wysokości 0,59 zł / kWh, można rocznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd 1.712 zł. W Polsce nie mamy jednak pełnego bilansowania energii wysłanej do sieci, dlatego w praktyce oszczędności będą nieco mniejsze.

Dowiedz się co to jest bilansowanie energii elektrycznej.

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą uzyskać preferencyjne pożyczki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych z możliwością umorzenia 10% pożyczki. Okres spłaty wynosi do 5 lat. Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym do wyczerpania środków.

Zapraszamy do współpracy w celu uzyskania dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej. Nasi regionalni przedstawiciele przyjadą do Państwa i przygotują bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07