Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Oławie

Fotowoltaika Oława:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Oławie

ogniwa fotowoltaiczne Oława

W Oławie są sprzyjające warunki do produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej. Charakteryzuje się wysokim usłonecznieniem i dużą ilością godzin słonecznych. Na podstawie statystyk z bazy danych na stronie PVGIS, wynika, iż w Oławie można wyprodukować 978 kWh z instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 kW.

Posiadając system fotowoltaiczny o mocy 3 kW, można w ciągu roku wyprodukować 2.934 kWh. Przy stawce za prąd w wysokości 0,51 zł / kWh, można rocznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd 1.526 zł. W Polsce nie mamy jednak pełnego bilansowania energii wysłanej do sieci, dlatego w praktyce oszczędności będą nieco mniejsze.

Dowiedz się co to jest bilansowanie energii elektrycznej.

W Oławie przyjmowane są wnioski o dofinansowanie do wymiany pieców. W ramach projektu można wymienić piec na instalację fotowoltaiczną.

Dofinansowanie składa się z dwóch części:

- wsparcia finansowego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 10.000 zł dla domu jednorodzinnego; wsparcie będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością jej umorzenia w wysokości do 50% po spłacie połowy kapitału, oraz

- dotacji ze środków własnych Gminy Miasto Oława w wysokości do 3.000 zł.

Zapraszamy do współpracy. Nasi przedstawiciele regionalni przyjadą do Państwa i przygotują bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07