Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Koronowie

Fotowoltaika Koronowo:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Koronowie

fotowoltaika Koronowo

W Koronowie są dobre warunki dla pracy instalacji fotowoltaicznej. Występuje dużo godzin słonecznych w ciągu roku i jest korzystne usłonecznienie. Na podstawie statystyk z bazy danych na stronie PVGIS, wynika, iż w Koronowie można wyprodukować 974 kWh z instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 kW.

Posiadając system fotowoltaiczny o mocy 3 kW, można w ciągu roku wyprodukować 2.922 kWh. Przy stawce za prąd w wysokości 0,51 zł / kWh, można rocznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd 1.490 zł. W Polsce nie mamy jednak pełnego bilansowania energii wysłanej do sieci, dlatego w praktyce oszczędności będą nieco mniejsze.

Dowiedz się co to jest bilansowanie energii elektrycznej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu udziela mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego preferencyjnych pożyczek o oprocentowaniu 2% rocznie, na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, z możliwością umorzenia 5% wartości pożyczki.

Wielkość pożyczki może wynieść 100% wartości inwestycji a okres spłaty pożyczki wynosi od 4 do 10 lat.

Zapraszamy do współpracy w celu uzyskania dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej. Nasi regionalni przedstawiciele przyjadą do Państwa i przygotują bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07