Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Kartuzach

Fotowoltaika Kartuzy:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

fotowoltaika Kartuzy

Witamy na stronie informacyjnej o fotowoltaice w Kartuzach

Kartuzy to jedno z najpiękniejszych miast Szwajcarii Kaszubskiej. Położenie miasta oraz zaangażowanie mieszkańców o zachowanie tradycji regionu zdecydowały o nazwaniu Kartuz stolicą Kaszub.

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Kartuzach

fotowoltaika Kartuzy

Kartuzy są jednym z najlepiej usłonecznionych miast w Polsce, tzn. instalacja fotowoltaiczna produkuje dużo energii w ciągu roku dzięki dużej liczbie godzin słonecznych. Na podstawie danych statystycznych ze strony PVGIS, wynika że w Kartuzach można uzyskać 981 kWh z 1 kW mocy zainstalowanej, w ciągu roku. Oznacza to, że produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej jest w Kartuzach tańsza, niż w większości miast w Polsce.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą o profilu turystycznym, taką jak gastronomia, rekreacja, hotelarstwo, komercyjna działalność kulturowa, lub działalność związaną z przetwórstwem produktów lokalnych, tj. produkcją, dystrybucją, sprzedażą i promocją, będą mogły w 2018 roku składać wnioski o uzyskanie dofinansowania w zakupie i montażu systemu fotowoltaicznego. Dotacje będą przyznawane w kwocie do 300 tys. zł.

Zapraszamy do kontaktu w celu sprawdzenia możliwości uzyskania dofinansowania.

Zapraszamy do naszego biura w Baninie, w pobliżu lotniska w Rębiechowie.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07