Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Jastrzębiu-Zdroju

Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Jastrzębiu-Zdroju

fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

W Jastrzębiu-Zdroju jest korzystne usłonecznienie, tzn. jest dużo godzin słonecznych w ciągu roku, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna może wydajnie pracować. Na podstawie statystyk z bazy danych na stronie PVGIS, wynika, iż w Jastrzębiu-Zdroju można wyprodukować 962 kWh z instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 kW.

Posiadając system fotowoltaiczny o mocy 3 kW, można w ciągu roku wyprodukować 2.886 kWh. Przy stawce za prąd w wysokości 0,50 zł / kWh, oszczędzamy rocznie na rachunkach za prąd 1.443 zł. W Polsce nie mamy jednak pełnego bilansowania energii wysłanej do sieci, dlatego w praktyce oszczędności będą nieco mniejsze.

Dowiedz się co to jest bilansowanie energii elektrycznej.

W Jastrzębiu-Zdroju można składać wnioski o częściowy zwrot kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Wnioski są rozpatrywane w kolejności złożenia, do wyczerpania się środków przeznaczonych w budżecie.

Zapraszamy do współpracy w celu uzyskania dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej. Nasi regionalni przedstawiciele przyjadą do Państwa i przygotują bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07