Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Gryficach

Fotowoltaika Gryfice:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

Wydajność instalacji fotowoltaicznej w Gryficach

ogniwa fotowoltaiczne Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Rewal

Gryfice charakteryzują się dobrym usłonecznieniem i dużą ilością godzin słonecznych. Na podstawie statystyk z bazy danych na stronie PVGIS, wynika, iż w Gryficach można wyprodukować 961 kWh z instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 kW.

Posiadając system fotowoltaiczny o mocy 3 kW, można w ciągu roku wyprodukować 2.883 kWh. Przy stawce za prąd w wysokości 0,51 zł / kWh, można rocznie zaoszczędzić na rachunkach za prąd 1.470 zł. W Polsce nie mamy jednak pełnego bilansowania energii wysłanej do sieci, dlatego w praktyce oszczędności będą nieco mniejsze.

Dowiedz się co to jest bilansowanie energii elektrycznej.

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą uzyskać preferencyjne pożyczki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych z możliwością umorzenia 30% wartości pożyczki. Okres spłaty wynosi od 5 do 15 lat. Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym do wyczerpania środków.

Zapraszamy do współpracy w celu uzyskania dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej. Nasi regionalni przedstawiciele przyjadą do Państwa i przygotują bezpłatną wycenę.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07