Zadzwoń 570 943 392

Opłacalność fotowoltaiki w Gdańsku

Fotowoltaika Gdańsk:

dotacje, kredyty, oszczędności dla Twojego domu

fotowoltaika Gdańsk

Witamy na stronie informacyjnej o fotowoltaice w Gdańsku

Gdańsk jest kolebką Solidarności i jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast w Europie. Ponadto jest najpopularniejszym miastem turystycznym na północy Polski, posiada wspaniałe plaże, słynny żuraw nad Motławą oraz jarmark dominikański.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne dla domu w Gdańsku

fotowoltaika Gdańsk

Dotacje do paneli fotowoltaicznych w Gdańsku

Obecnie brak jest dotacji do fotowoltaiki dla osób fizycznych finansowanych z budżetu miasta Gdańsk.

Natomiast pierwszego lipca 2021 r. rozpocznie się nabór do trzeciej rundy programu Mój Prąd. Program koordynowany przez NFOŚiGW umożliwi uzyskanie dotacji do montażu instalacji fotowoltaicznych. W grudniu 2020 roku zakończył się drugi nabór do Mojego Prądu. Wówczas można było uzyskać dotację w wysokości 50% wartości inwestycji, nie więcej niż 5 tys. zł.

Nie znane są jeszcze założenia do trzeciej rundy programu Mój Prąd. Wiadomo jedynie, iż dotacje będzie można uzyskać dla instalacji PV o mocy w zakresie 2 - 10 kWp (czyli bez zmian w stosunku do Mój Prąd 2.0).

Czas trwania naboru wniosków w trzeciej edycji programu „Mój prąd” planowany jest od 1 lipca do 20 grudnia 2021 r. Okres ten może zostać skrócony w przypadku wyczerpania się środków.

Dodatkowo składając rozliczenie PIT za 2021 r. będzie można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Maksymalna kwota odliczenia wynosi 53 tys. zł na wydatki poniesione m. in. na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Cena i wydajność instalacji fotowoltaicznej w Gdańsku

Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna ma moc 4 kW. Cena takiej wynosi ok 20.000 zł.

Gdańsk posiada najlepsze warunki usłonecznienia (liczba godzin słonecznych) w Polsce. Na podstawie danych dostępnych na stronie PVGIS (statystyczne dane pogodowe dla fotowoltaiki), z 1 kW mocy można uzyskać 1.020 kWh energii elektrycznej w ciągu roku.

Dla porównania wielkości rocznej produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w największych polskich miastach przedstawia poniższy wykres (na podstawie danych z PVGIS):

fotowoltaika Gdańsk

Jak widać, pomimo swojego północnego położenia, Gdańsk może się poszczycić najlepszymi warunkami dla fotowoltaiki w całym kraju.

Zapraszamy do naszego biura w Baninie, nieopodal lotniska w Rębiechowie.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas: 58 352 35 07