Zadzwoń 570 943 392

Często Zadawane Pytania

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


O NAS

Jak długo w branży działa Baltic Energy?

W Baltic Energy mamy 4 lata doświadczenia w branży instalacji fotowoltaicznych, a firma istnieje od 2015 roku.

Czy Baltic Energy jest certyfikowanym instalatorem?

Tak. Posiadamy certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego na montaż instalacji fotowoltaicznych.

TECHNOLOGIA

Czy fotowoltaika jest sprawdzoną technologią?

Tak. Technologia fotowoltaiczna (włącznie z ogniwami, panelami i inwerterami) jest sprawdzoną technologią – zarówno od strony funkcjonalnej jak i z punktu widzenia długoterminowego funkcjonowania. Ta sama technologia umożliwia pracę satelit oraz bezobsługowych pojazdów na Księżycu i Marsie.

Jakie są różnice pomiędzy panelami polikrystalicznymi i monokrystalicznymi?

Oba rodzaje są wytwarzane z krzemu krystalicznego. Różnica polega na tym, że ogniwa monokrystaliczne, które tworzą panel fotowoltaiczny (inaczej zwany modułem fotowoltaicznym), są wykonane z monokryształu krzemu, podczas gdy ogniwa polikrystaliczne są wykonane z multikryształu. Monokrystaliczne ogniwa, w porównaniu z polikrystalicznymi są bardziej wydajne, są ciemniejsze albo czarne (versus niebieskawe w przypadku polikrystalicznych), cechują się niższą degradacją na przestrzeni lat i są droższe. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Na przykład, jeśli dysponujemy dostateczną powierzchnią i wysoka wydajność nie jest niezbędnym wymogiem, wówczas montaż większej ilości tańszych paneli polikrystalicznych może być korzystniejszy finansowo niż montaż mniejszej ilości droższych modułów monokrystalicznych. Baltic Energy montuje oba rodzaje paneli i możemy wspólnie ocenić aspekty finansowe i inne abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

BEZPŁATNE KONSULTACJE

Jakie powinienem mieć kluczowe dane w celu odbycia konsultacji albo prosząc o ofertę?

Aby uczynić konsultacje najbardziej skutecznymi, najkorzystniej jest jeśli dysponujesz informacjami na temat: 1) Twoimi celami i wymaganiami, 2) Rachunkami za energię elektryczną za ostatnie 12 miesięcy, 3) Oceną stanu Twojego dachu.

Co dostarczają konsultacje?

Aby najskuteczniej wykorzystać Twój czas, wyniki konsultacji opierają się na tematach, które pomożesz określić. Główne tematy obejmują: Zrozumienie Twoich celów i wymagań; Wstępny projekt; Kwestie finansowe; Rozważenie czy fotowoltaika ma w Twoim przypadku sens; Proces wdrożenia; Kolejne kroki.

Czy będę naciskany do zakupu podczas konsultacji?

Nie. W Baltic Energy wierzymy w edukowanie i dostarczanie informacji, abyś mógł samodzielnie sformułować własną decyzję, w odpowiednim dla Ciebie czasie. Nie ma nacisków na zakup podczas albo pod koniec konsultacji. Skontaktujemy się z Tobą w sposób odpowiedni dla Ciebie, aby upewnić się, że odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania i poinformowania o ewentualnych zmianach w branży (n.p. upływie terminu składania wniosków o dotacje).

DECYDOWANIE SIĘ NA FOTOWOLTAIKĘ

Jakie są korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej?

Kilka głównych powodów na korzyść posiadania instalacji fotowoltaicznej dotyczy: Obniżonych rachunków za energię elektryczną; Przewidywalności rachunków za energię elektryczną; Zabezpieczenia przed przyszłymi podwyżkami cen prądu; Ochrony środowiska; Wzrostu wartości Twojego domu; Inwestycji o bardzo wysokiej zyskowności.

Jakie są główne czynniki wpływające na decyzję?

Dla większości klientów, którzy zdecydowali się na montaż instalacji fotowoltaicznej, kluczowe czynniki obejmowały: Zakup za gotówkę czy na kredyt; Możliwość uzyskania dotacji; O ile zmniejszą się rachunki za prąd; Czas zwrotu; Gwarancja.

W jaki sposób przebiega proces zakupu instalacji fotowoltaicznej?

W przybliżeniu proces zakupu systemu fotowoltaicznego obejmuje: Wymagania > Ocena budynku > Projekt systemu > Montaż > Wymiana licznika > Podpisanie aneksu z operatorem sieci. Baltic Energy nadzoruje i wykonuje większość z tych działań.

PRODUKTY

Panele jakich producentów oferuje Baltic Energy?

Nie ograniczamy się tylko do jednego producenta paneli. Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów (n.p. wartości, wydajności, estetyce, klasa premium) dobieramy i składamy najlepszą ofertę w danej kategorii. Głównie pracujemy z panelami: Sharp, JA Solar, Q-Cells, Panasonic, Selfa. Prosimy o kontakt, jeśli jesteś zainteresowany konkretnym producentem.

Inwertery jakich producentów oferuje Baltic Energy

W oparciu o preferencje klientów oraz wymagania techniczne, oferujemy inwertery Solar Edge, Fronius, Sofar Solar i innych producentów, którzy oferują urządzenia o wysokiej sprawności, mocy, solidności i warunkach gwarancyjnych.

Jakie systemy montażowe instaluje Baltic Energy?

Pracujemy na systemach montażowych polskiej firmy Corab.

KONTRAKT

Czy mogę anulować kontrakt po podpisaniu?

Tak. Ustawowo, kontrakt podpisany poza siedzibą firmy można anulować w przeciągu dwóch tygodni (14 dni).

PŁATNOŚCI

Kiedy muszę dokonać płatności?

Szczegóły dotyczące transz płatności znajdują się w Twoim kontrakcie.

Dlaczego muszę dokonać wszystkich płatności zanim system fotowoltaiczny zostanie zgłoszony do operatora sieci?

Cała kwota kontraktu musi zostać opłacona zanim system fotowoltaiczny zostanie zgłoszony do operatora sieci. Płatności pokrywają również koszty robocizny oraz produktów. Gdy otrzymamy wszystkie płatności, możemy zgłosić instalację do operatora sieci.

PROJEKT INSTALACJI

Skąd mam wiedzieć ile paneli fotowoltaicznych potrzebuję?

Wymagana ilość paneli fotowoltaicznych jest ustalana w oparciu o wiele zmiennych i zostanie ustalona podczas fazy projektowania. Do niektórych z czynników zalicza się: obecne zużycie prądu, wymagania, powierzchnia dachu, kierunek dachu, zacienienie, sprawność modułów fotowoltaicznych, moc modułów, oraz kwestie finansowe.

Jakie są kluczowe kryteria w procesie projektowania?

Podstawowe parametry podczas projektowania systemu fotowoltaicznego obejmują: kierunek dachu, nachylenie dachu, dostępna powierzchnia dachu, rodzaj pokrycia dachowego, stan dachu, zużycie prądu, budżet, sprawność paneli, moc paneli.

Czy klient może mieć swój wkład w proces projektowania systemu?

Tak. Niektórzy klienci chcą być w pełni zaangażowani, a innych interesuje jedynie efekt końcowy.

INSTALACJA

Jakie są główne kroki procesu instalacji?

Główne etapy składające się na proces instalacji generalnie obejmują: zlokalizowanie krokwi, zamocowanie klem montażowych, listw montażowych, optymalizatorów, paneli fotowoltaicznych, okablowanie oraz montaż pozostałych komponentów elektrycznych, i wykończenie.

MONITORING INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ

Skąd mam wiedzieć ile energii produkuję?

Będziesz miał dostęp do systemu monitoringu systemu fotowoltaicznego za pomocą komputera, smartfona albo na wyświetlaczu inwertera.

FINANSE

Jakie opcje finansowania oferuje Baltic Energy?

Współpracujemy z Bankiem Ochrony Środowiska w temacie oferty kredytowej. Wybierając Baltic Energy na instalatora płacisz 20% mniejszą prowizję od udzielenia kredytu niż korzystając z innej firmy instalacyjnej.